Історія школи

Історія  школи  тісно пов'язана з історією розвитку села. За час поневолення Австрією і Польщею в Чабарівці була двокласна школа з польською мовою навчання. У 1923 році українська громада побудувала просторий будинок, де розмістилися класи "Рідної школи" . Спочатку навчалось 60 дітей, у 1928 році налічувалося 120 учнів. Навчання велось в основному українською мовою. Діяла читальня"Просвіти".

У вересні 1940 році в селі почала працювати неповна середня школа. На роботу прибули вчителі зі східних областей України. Директорами Чабарівської школи працювали Нечитайло М.А., Колодій М.Л., Тришнівський К.М., Харкавлюк В.Т., Урбанський М.І., Непорадний С.С., Луцький С.М., Фок Г.Й., Миськів А.Є., Карп Н.А.

У 1985 році відкрила свої двері новозбудована школа. Сільську дітвору навчає 21 вчитель. Це 3 вчителі вищої кваліфікаційної категорії, 9-першої, 6-2 категорії і 3 спеціалісти. Школа є однією із кращих в районі. Педагогічний і учнівський колективи зберігають і примножують добрі традиції. Школярі впевнено крокують напрямами районного руху  учнівської молоді "Стежиною батьківського краю": допомагають  людям похилого віку, зберігають природні багатства села, вивчають обряди і звичаї, прославляють рідне слово і пісню. Щорічні новорічні, вертепні дійства є однією із традицій школи.

Діють два учнівських товариства"Молода Просвіта" і "Сокіл". Учні беруть участь у районних олімпіадах з базових дисциплін, є учасниками і призерами обласних олімпіад з трудового навчання, біології, ІІІ етапу Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім.П.Яцика. Працюють гуртки "Умілі руки", "Макраме", "Водограй", "Юний турист", "Співаночка", "Основи інформатики", фудбольна секція.

Для потреб щоденного харчування школярів - затишне кафе "Олення".

Педагогічний колектив усвідомлює, що вагомим чинником національного, патріотичного виховання є успадкування молодим поколінням багатства духовної культури народу, його національної ментальності.

Учителі роблять все для того, щоб учні добре знали історію Ураїни, любили рідну мову і гордились символами своєї держави.

Із стін школи вийшли 1702 випускники. Найвидатніші з них: Мороз І.П. - Заслужений журналіст України, Білінський П.І. - хірург, доктор медичних наук, поет; Кондрат М.Й. - полковник СБУ, начальник відділу по боротьбі з корупцією у Львові,Чорний М.Я.- полковник міліції, Аніловський Я.М. - хірург, доктор медичних наук,Стиранка Я.В. - головний лікар Теребовлянської райлікарні, Балан О.І. - полковник внутрішньої служби, заступник начальника управління Міністерства з надзвичайних ситуацій в Тернопільській області; Стиранка Н.П.- відмінник народної освіти України, вчитель-методист і ін.

Колишні вихованці високо цінують своїх педагогів за людяність і душу,за добре серце і довір'я.