Річний план виховної роботи на 2020/2021 н.р.

ПАТРІОТИЧЕИЙ  ЗАХІД "З вірою у серці"

Проект волонтерського загону ЗОШ І-ІІ ст. с.Чабарівка

«Промінчик щастя»

Ми- члени волонтерського загону Зош І-ІІ ступенів с. Чабарівка

За девіз ми вибрали слова відомого французького письменника Антуана де сент-Екзюпері «Ти живеш у твоїх вчинках, а не в тілі. Ти – це твої дії, і немає іншого тебе»

Нашою емблемою є жовтогаряче сонце, промені  якого направлені на людей, які потребують допомоги. Промінці- це символ нашої любові, тепла і допомоги.

Волонтерський проект «Промінчик щастя»

Мета проекту:

Надання допомоги  людям похилого віку, які  потребують спілкування, підтримки, оточення їх увагою; надання їм можливості відчути себе не забутими, а причетними сьогодні до державотворення, відповідальними за передачу духовних цінностей молодому поколінню, дітям – сиротам.

1.Тематична спрямованість проекту:

Соціальний.

2.Назва проекту :

«Промінчик щастя».

3.Виконавці проекту :

Учні ЗОШ І-ІІ ступенів села Чабарівка (5-9 класи)

4.Партнери та спонсори проекту :

Батьківський комітет, сільська рада.

5.Цільова аудиторія (кому саме надається допомога):

Діти-сироти, люди похилого віку, одинокі, вдова ветерана Великої вітчизняної війни.

6. Дидактична мета проекту:

Навчальний аспект: формування навичок самостійної роботи при організації соціально значущих справ,  вміння висувати, аргументувати та захищати свої ідеї, формування навичок самоорганізації планування діяльності.

Розвивальний аспект: розвиток критичного мислення (готовність до планування, гнучкість мислення, наполегливість, готовність виправляти свої помилки, пошук компромісних рішень), розвиток уміння визначати свою позицію, планувати свою роботу і час, розвиток вміння оцінити власні вчинки і дії, нести відповідальність за результати своєї роботи.

Виховний аспект:  виховання почуття відповідальності, гуманізму, милосердя, співчуття, самодисципліни і самоорганізації, виховання бажання виконати роботу якісно, формування відповідального  відношення до дорученої справи, вмінь подавати інформацію  про пророблену роботу з метою залучення до благочинної діяльності ровесників.

Соціальний аспект: формування уміння виявляти проблеми в суспільстві і знаходити шляхи їх вирішення, практичних навичок надання допомоги людям, навичок участі у суспільному житті села, вироблення особистого погляду на події, усвідомлення значення спільних зусиль та роботи в команді.

7.Завдання проекту: Не залишитися байдужим до проблем, з якими живуть діти-сироти, створити атмосферу любові і радості в оселях тих, хто цього потребує, поділитися теплом свого  серця, подарувати краплини радості  та промінчик щастя людям похилого віку, одиноким.

8. Актуальність проекту: Проект є актуальним на сьогоднішній день, оскільки в державі є діти-сироти, діти, від яких відмовляються батьки, одинокі люди похилого віку, які потребують допомоги та підтримки.

9 .Терміни реалізації проекту: вересень- травень

10.Етапи реалізації проекту:

1.Етап: «Інформаційний» - Початкова оцінка ситуації (анкетування, соціальне опитування), визначення основних напрямків роботи.

Термін: друга половина листопада.

Очікувані результати: з’ясувати найактуальніші проблеми, спільне обговорення цих проблем в школі і вдома з однолітками, батьками, відшукування шляхів їх вирішення.

2.Етап: «Настановчий» -  Створення ініціативної групи, формування мети і завдань проекту, розподіл обов’язків.

Очікувані результати: зібрати і проаналізувати інформацію про проблему, звернутися до установ, які обізнані з цією проблемою. Створення дослідницьких груп, зібраний матеріал розділити по групах, кожна з яких займається своїм завданням.

3.Етап: «Організаційний» - Засідання ініціативної групи, обговорення організації проведення заходів, акцій,  благодійних справ.

Очікувані результати: складаємо список корисних справ, який би міг сприяти процесу розв’язання проблеми.

4.Етап: «Діяльнісний» - Надання реальної допомоги тим, хто опинився в складній життєвій ситуації і проведення соціально значимих справ.

1.Оголошення і проведення шкільної акції «Радість-дітям» (збір іграшок, книжок, одягу для дітей –сиріт)

2.Проведення шкільних акцій по збору коштів для закупки подарунків для дітей-інвалідів до Всесвітнього дня інвалідів «Поверни посмішку дитині».

3. Піклування про вчителів-ветеранів.

4. Увага до вдови ветерана ВВв.

5. Участь у   благодійному шкільному ярмарку «Осінній дивограй»

6. Регулярна допомога людям похилого віку, одиноким.

7.Проведення акції «Мрії збуваються» (привітання дітей -сиріт , людей похилого віку з Днем Св. Миколая)